Ammyy Admin ve Dosya.tc'de CryptoLocker virüsü

Dünyanın en çok kullanılan Uzak Masaüstü yazılımı Ammyy Admin virüs saçıyor. Türkiye'de de birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam edilen Ammyy Admin, başka bir bilgisayara bağlanarak, o bilgisayarı yönetme imkanı sağlıyor.
Bu haber 2856 kere okunmuş.23 Aralık 2015, Çarşamba - 10:48

Dünyanın en çok kullanılan Uzak Masaüstü yazılımı Ammyy Admin virüs saçıyor. Türkiye'de de birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya devam edilen Ammyy Admin, başka bir bilgisayara bağlanarak, o bilgisayarı yönetme imkanı sağlıyor.

Uzak Masaüstü programları denince ilk akla gelen programlardan biri olan ve Türkiye için de özel hizmet veren Ammyy Admin son sürümüyle adeta virüs saçıyor. Ammyy Admin programını resmi sayfasından yükleyenler, antivirüs yazılımlarının uyarı vermesine bile kulak asmıyor. Çünkü Ammyy Admin programı alanında kendini kanıtlamış bir yazılım firması. Ammyy Admin programının son sürümünü kullananlar hayatlarının şokunu yaşıyor. Programın kullanımı sırasında bilgisayaraınıza şifreleme virüsü olarak da bilinen CryptoLocker virüs bulaşıyor ve tüm dosyalarınızı şifreliyor. Bu şifreleri çözmek için de size bir mail adresi ve hesap numarası gösteriliyor. Eğer eski dosyalarınıza erişmek istiyorsanız bu ödemeyi yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde şifrenin çözülmesi çok zor.

Türklerin kullandığı Dosya.tc adlı upload sitesinde de son günlerde CryptoLocker virüsü bulaştığı iddia ediliyor. Hem dosya.tc'yi hem de Ammyy Admin programını kullanırken bir kez daha düşünelim.

KAYNAK: HABERLER10.COM

Etiketler: Ammyy   Admin   CryptoLocker   virüsü   dosya.tc  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Vatandaş olarak önceliğiniz nedir?
 
haber yazılımı: buki